Чорногорія відпочинок, Чорногорія зі Львова, тури в Чорногорію

 

Відпочинок в Чорногорії

 

 

Чорногорія - перлина Середземного моря, розташована в південній частині Адріатики. Ніде більше не знайти стільки природних багатств - високих гір, прозорих річок, блакитних озер, чистих вод Адріатичного моря і  прекрасних пляжів, на такий компактній території, як і в Чорногорії.

Провести ранок можна на прекрасному узбережжі Адріатики, пообідати на березі Скадарського озера і насолодитися вечірньою прогулянкою в горах. Окрім краси природи, тури в Чорногорію відкриють перед Вами багато інших не менш зачаровуючих деталей: історію, культуру, традиції, хороші погодні умови, найчистіше повітря. Чорногорія не залишить  байдужим нікого.

Географічне положення

 

Чорногорія розташована в південно-східній Європі, і лежить на Адріатичному узбережжі Балканського півострова. На заході Чорногорія межує з Хорватією, на північному заході - з Боснією і Герцеговиною, на північному сході - з Сербією, на сході - з Косово, і на південному сході - з Албанією. Від східної Італії Чорногорію відокремлюють близько 200 км.

Клімат

 

Клімат Чорногорії помірно-континентальний, в горах - альпійський, на Адріатичному узбережжі - середземноморський. В центральних районах країни завжди трохи прохолодніше, ніж на узбережжі. У приморській області літо зазвичай тривале, жарке і досить сухе, зима коротка і волога.

Купальний сезон в Чорногорії починається в кінці квітня і триває до кінця жовтня. Температура моря на протязі семи місяців коливається від +20C до +26C. Найкращий час для відвідування країни - з травня по жовтень.

Пляжі в країні дуже різні - від дрібного піску на півдні до штучних пляжів (бетонних платформ) на північному заході узбережжя. Зустрічаються ділянки з дрібним піском (Ульцінская і Будванськая Рів'єри), більша ж частина (Жаніц, Нівіц, Сутоморе) - з дуже дрібною галькою, схожою на гречану крупу. Штучні пляжі розташовані головним чином в Тіваті, Герцег-Нові, Ігало і Барі. Є дуже багатолюдні пляжі, але є і відокремлені, є пляжі і для " текстильників " і для нудистів , і, нарешті , пляжі платні і безкоштовні. Практично всі пляжі розташовані в затишних, закритих від вітру і хвиль бухтах між крутими скелями. Протяжність морського узбережжя Чорногорії складає 299 км, а протяжність пляжів - 73 км .

Державний устрій

 

 

Чорногорія, згідно з Конституцією прийнятий 20 жовтня 2007 року - вільна, демократична , екологічна держава соціальної справедливості, заснована на принципах верховенства закону. До червня 2006 року вона входила до складу конфедерації Сербії і Чорногорії. У травні 2006 року на території Чорногорії був проведений загальнонаціональний референду , за результатами якого, 3 червня тогож року парламент республіки проголосив незалежність Чорногорії.

На чолі держави стоїть президент, який обирається на п'ятирічний термін всенародним прямим таємним голосуванням. Президент формально стоїть окремо від системи поділу влади. Законодавчу владу в Чорногорії здійснює однопалатний парламент, який називається Скупщиною. Виконавча влада в країні належить уряду (Владе), який затверджується особисто президентом. Судова система Чорногорії складається з двох рівнів - Верховного і Конституційного суду.

Населення

 

Населення Чорногорії станом на 15 квітня 2011 року становить 672 656 осіб. З них 42,88% говорять на сербській мові, а 36,97% - на чорногорській. 44,98% вважають себе чорногорцями, 28,73% - сербами.

Мова

Державна мова - сербсько-хорватська. У багатьох курортних районах широко вживається німецька і рідше - англійська.

Релігія

Чорногорське населення в основному сповідає православ'я, національні меншини - іслам і католицтво.

Гроші

Валюта в Чорногорії - євро. Обміняти валюту в Чорногорії можна в банках, обмінних пунктах, готелях. Однак найбільш вигідно це робити в банках. Банки працюють - з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 17:00, по суботах - до 13:00. У центрі Подгориці, а також у курортних зонах багато пунктів обміну валюти відкрито і по вихідних.

Охорона здоров'я

Медичне обслуговування в Черногорії платне, в країні діє страхова система медичного обслуговування. Перша допомога, в разі потреби, надається безкоштовно. Проте за більш ретельне обстеження доведеться заплатити. У країні загалом знаходиться 8 лікарень, а також мережа поліклінік, які забезпечують населення медичним обслуговуванням.