Гоа

 

Відпочинок в ГОА 

 

Гоа - найбільш розвинений в усіх відношеннях морський курорт країни, сюди можна добратися на літаку з Мумбаї ( Бомбея ). Берегова лінія Гоа розташована таким чином, що сонце постійно висвітлює вологі піщані пляжі. Пляжі Вагатор, Анджуна, Бага, Калангут і Кандолім тягнуться безперервною лінією. Також пляжі знаходяться в Мірамаре і Колве. Найпопулярніші види водних розваг в Гоа - парасейлинг, плавання на яхтах, віндсерфінг та дайвінг. Тут вам нададуть все необхідне обладнання для цих занять. Крім того, ви зможете підібрати будь-який доступний для себе вид житла недалеко від пляжів: від розкішних курортних готелів до недорогих кімнат. Під час португальського правління, яке тривало 451 рік, в містах і селах Гоа розвивалася унікальна культур . Побілені каплиці і церкви оточені сонними поселеннями і рисовими полями.

 

У 1962 році Гоа, колишня португальська колонія, стала 25-м штатом Індії. Сучасна столиця, місто Панаджі, знаходиться в 29 км від місцевого аеропорту Даболім. Це невелике сучасне місто. У 10 км від Панаджі лежить Старий Гоа, заснований Аділ Шахом на початку XVI століття. З приходом Альфонсо де Альбукерки Старий Гоа став столицею Португальської Колонії. Португальці звертали місцевих жителів у католиків, всі індуїстські храми були зруйновані. Найвідомішою з споруд того часу є Базиліка Бом Ісуса і катедральний собор Святої Катерини ( діючі). Базиліка побудована в XVI столітті; тут, в багато прикрашеній труні, зберігаються останки Святого Франциска Ксав'єра. Катедральний собор відомий своїми п'ятьма дзвонами, один з яких, «Золотий Колокол», найбільший в Гоа і один з кращих в світі.

 

Гоа - одне з найпопулярніших місць відпочинку у світі. Золоті пляжі на берегах Аравійського моря, багатюща природа вологих тропіків, стародавні пам'ятники, змішання стилів, культур і рас роблять Гоа зовсім несхожим на звичайний образ Індії. М'який клімат (середня температура +25-+27° протягом усього року) і короткий період мусонів в червні-серпні сприяють відпочинку цілий рік.

 

Свою популярність Гоа отримав завдяки нескінченним піщаним пляжам, прозорим морським водам і безхмарним блакитним небом, що робить життя тут невимушеним і майже безтурботним. Знамените узбережжі південно-східній Індії простягнулось на 110 км. Затоки поділяють його на найвідоміші пляжі: Арамбол, Вагатор, Анжуна, Сінкуерім на півночі і Колва, Маджорда і Беталбатім на півдні. Гоа - це та частина Індії, де кожен може відпочивати за своїм смаком, темпераментом чи способом життя. Узбережжя Гоа умовно поділяють на дві частини: північну, густо заселену, з невеликими недорогими готелями і масою місць для розваг, залучає небагату публіку і молодь, і південну, яка приваблює любителів гарного готельного сервісу і більш усамітненого відпочинку. А коли приходить бажання відволіктися від відпочинку на березі моря, можна зануритися в буйство дикої природи, місцевої фауни, познайомитися з місцевими звичаями і укладом життя.

 

Гоа - це ще й краще місце для тих, хто бажав би поєднати відпочинок біля моря з оздоровчими процедурами, адже тут великий розвиток отримала знаменита аюрведа. Слово AYURVEDA утворено від санскритських " аур " (мудрість, наука) і " Веда" (життя ). Аюрведа - це цілісна і повна система філософських і медичних знань, вчення про темпераменти і людської фізіології, про здоровий спосіб життя, про профілактику і лікування хворіб, яка існує і розвивається в Індії більше тисячі років. Аюрведа зробила вплив на розвиток багатьох інших традиційних медицин, зокрема, тибетської і давньогрецької, крім того, вона є джерелом багатьох сучасних видів натуротерапії та оздоровлення. Особливість аюрведи полягає в тому, що, на відміну від західної медицини, вона трактує людину як єдине ціле, єдність тіла, розуму і духу, а здоров'я тлумачить як гармонійні відносини між компонентами особистості і їх власними складовими частинами. Дисбаланс цих складових частин призводить до хвороби, а мета лікування полягає в тому, щоб повернути їх в рівновагу і дати людині можливість вести щасливе і здорове, а також соціально та духовно успішне життя. Аюрведа тісно пов'язана з традіцінно практиками Індії, зокрема, з йогою.