Грузія

 

Відпочинок в Грузії

Грузія розташована в Закавказькому регіоні. На заході омивається водами Чорного моря. На півночі межує з Росією, на півдні - з Азербайджаном, Вірменією і Туреччиною.

 

Столиця - Тбілісі. До складу Грузії входять дві автономні республіки : Аджарія і Абхазія , та автономна область - Південна Осетія. У республіці близько 300 гірських, приморських кліматичних, бальнеологічних і грязьових курортів. Біля Батумі розташований прекрасний ботанічний сад .

У Грузії налічується понад 10 тис. пам'яток археології, історії, архітектури, мистецтва, є численні історичні документи, рукописи і пам'ятники природи.

Населення: складає 5,72 млн. чоловік. Велика частина (70,1%) населення - грузини, вірмени - 8,1%, росіяни - 6,3%, інші народи - азербайджанці, осетини, греки, курди, ассірійці, абхази та ін.

Мова

Державна мова - грузинська, також широко використовується англійська мова і більшість розуміють російську мову.

Гроші

Національна валюта - ларі, широко використовуються долари США, а також кредитні карти VISA, Eurocard / Mastercard і Cirrus / Maestro.

У периферії оплата ними практично неможлива. Банки і магазини зазвичай працюють - з 9:00 до 19:00, але більшу кількість магазинів працюють цілодобово. 

Клімат

На заході субтропічний, на сході - перехідний від субтропічного до помірного. Середні температури в січні становлять від +3С до -2С, у серпні - від +23С до +26С.

Час

 На 1 годину випереджає український .

Релігія

Православне християнство, також є мусульмани, католики та ін.

Державний устрій

Грузія -  демократична республіка. Глава держави - президент. Законодавча влада належить двопалатного парламенту .

 

Пам'ятки:

Тбілісі

Фортеця Нарікала вважають душею міста. Фортеця розташована на горі Мтацминда. Виникнення її приписують до IV в. н. е.. У 1827 р. цитадель була зруйнована землетрусом і не відновлювалася. На її території була відбудована церква св. Миколая.

Мцхета

Одним з найстаріших монастирів вважається Джварі, зведений в VI столітті. Також будуть цікаві: монастирі Самтавро (XI століття), Шио - Мгвіме (VI століття).

Батумі

Водоспад Махунцеті вразить Вас своєю красою - кришталева вода, падаючи з висоти, розбивається дрібними бризками. Приголомшливе видовище!

Скульптура «Любов» - металева конструкція знаходиться на березі моря при в'їзді в Батумі. 

Церква Святого Христа Cпасітеля або Вірменська церква ( Батумі) - храм Вірменської Апостольської церкви. Архітектор - Роберт Марфельд .