Хорватія

 

Відпочинок в Хорватії

 

 

Хорватія - маленька країна великих людей. Саме тут народилися видатний фізик Миікола Тесла і всесвітньо відомий мандрівник Марко Поло. Якщо Ви бажаєте перейнятися духом пригод і здійснити нові відкриття - тури до Хорватії ідеально підійдуть для активного туризму або ж відновного відпочинку.

Площа країни  всього 56 542 км ².  Хорватія один з найбільш екологічно чистих і сприятливих регіонів світу. Унікальний клімат і сили природи створили ландшафти невимовної краси, більша частина яких визнані Всесвітньою спадщиною UNESCO і мають статус національних парків або парків природи.

Розвинута туристична інфраструктура робить відпочинок в Хорватії неймовірно різноманітним: пляжний туризм і гірськолижні траси, дайвінг і серфінг, відвідування термальних джерел і гірський туризм, екскурсії по національних парках, заповідниках та старовинних замках .

Практично всі курорти Хорватії порадують гостей можливістю здійснити занурення в чисті, прозорі і спокійні води Адріатичного моря. Любителі більш активних видів водного спорту, наприклад серфінгу, найчастіше вибирають тури на Пельєшац або Брач. Варто відзначити, що більшість пляжів в Хорватії безкоштовні і відзначені нагородою " Блакитний прапор " - ознакою чистоти і екологічності.

Географічне положення

 

Хорватія знаходиться в південно-східній частині Європи. На півночі межує з Словенією, на сході - з Угорщиною і Сербією, на південному сході - з Боснією і Герцеговиною, на півдні - з Чорногорією, на заході країну омиває Адріатичне море.

Клімат

На півночі країни клімат континентальний, на Адріатичному узбережжі - середземноморський. Високі гори захищають узбережжя від холодних північних вітрів ранньою весною і пізньою осінню, а морський бриз зберігає постійну температуру на узбережжі. У освітлених сонцем районах узбережжя влітку клімат жаркий і сухий, а взимку - м'який і дощовий. Взимку температура води в морі не падає нижче +10С, а в серпні вона піднімається вище +26С. Підвищена температура легко переноситься завдяки сухому повітрю, морському бризу і великій кількості зелені на узбережжі.

Державний устрій

Хорватія - парламентська республіка. Глава держави - ​​Президент. Виконавча влада в Хорватії належить президенту, який обирається на п'ятирічний термін, і уряду, складеним з ради міністрів і прем'єр-міністра. Конституція Хорватії прийнята 22 грудня 1990.

Населення

Населення Хорватії становить 4496000 осіб, з яких - майже 90% хорвати, 4.5% серби і менше 1% мають інші етнічні групи. 

Мова

Офіційна мова в Хорватії - хорватська. Рідною мовою говорить 96,1% населення країни, на сербській мові говорить 1% населення, ще 2,9% складають люди, для яких рідними є італійська, угорська, чеська, словацька, словенська та німецьку мови.

Релігія

 

Найбільш поширеною релігією в Хорватії є католицизм. Серед релігійних меншин - православні (головним чином, етнічні серби), мусульмани, протестанти. 

Кухня

 

Кухня Хорватії дуже різноманітна. Це і чудова морська кухня - тут готують різноманітну рибу, головоногих молюсків, раків, лангуст і устриць, їх смак прекрасно поєднується з терпким ароматом місцевого розливного вина. І найпопулярніші національні страви: із закусок - знаменитий далматинський або істринський пршут (в'ялене м'ясо), пашській або лічскій сир, овечий сир, знамениті самоборські або загорські чешновки (ковбаски), свіжий сир зі сметаною.

Гроші

 

Валюта в Хорватії Куна. Валюту можна обміняти в банках, обмінних пунктах, на пошті. Деякі банки проводять обмін валюти без комісії, але зазвичай комісійні складають 1 - 1,5 %. Зворотний обмін валюти можливий тільки в банках. При цьому необхідно пред'явити банківські квитанції. Банки працюють з 8.00 до 19.00 з понеділка по п'ятницю , в суботу - з 8.00 до 12.00.Кредітние карти приймаються повсюдно.

Медичне обслуговування

Все медичне обслуговування в Хорватії платне. При наявності страхівки, яка передбачає надання медичної допомоги за кордоном, оплата лікування проводиться страховою компанією. Страхівка оплачує екстрені випадки. Хронічні захворювання по страхівці лікувати не можна. За відсутності страхівки, звернення в медичні установа буде платним. Але ціни досить помірні.