Куба

 

Відпочинок у Кубі

Куба - це море і сонце, кольори і аромати, екзотичність природи і своєрідність міської архітектури, комфортабельні готелі, чудові пляжі, цікаві екскурсії по революційним та колоніальним місцях. Куба - ідеальне місце для знайомства з Карибами. На узбережжі Куби безліч комфортабельних готелів, куди приїжджають туристи з усього світу, бари і ресторани, клуби і дискотеки під відкритим небом, де вечорами збирається молодь. Куба - це не тільки острівна екзотика, але велика кількість історичних і культурних пам'яток. Захоплюючі екскурсії дозволять дізнатися про те, як складалася історія країни, повна боротьби за свободу, а так само це можливість побачити своїми очима, як живе ця країна.

 

Варадеро - найвідоміший курорт Куби. Його мальовничі пляжі з білим піском і блакитними водами Атлантичного узбережжя в числі трьох найчистіших пляжів світу. Завдяки наявності коралових рифів, що закривають пляжі від відкритого океану, в Варадеро практично не буває штормового моря. Варадеро є одним з найбільш популярних і екологічно чистих курортів. Для місцевих жителів Варадеро є закритою зоною, призначеної для відпочинку іноземців.

Курортна зона розташована в 130 км від Гавани на Атлантичному узбережжі. Її пляжі, що тягнуться на 20 кілометрів, захищені найбільшим кораловим рифом Карибського моря. Однак, крім природних багатств, є на Варадеро і інші пам'ятки. Фуерте Еспаньол - іспанський форт 19-го століття; чудова церква Іглесіа де Санта Ельвіра, виконана в колоніальному стилі; вілла Дюпона, де знаходиться міський музей; печера La Cueva de Ambrosio, знаменита своїми індіанськими малюнками; старовинне індіанське кладовище.

Життя вирує в Варадеро вдень і вночі. Від морських і сонячних ванн, незліченних видів спорту і водних розваг непомітно відбувається перехід до вечірнього свята, музики, танців. Вночі курорт наповнюється музикою і веселощами: в ресторанах, на віллах і готелях організуються "кубинські ночі" з національними ритмами і танцями. Кожен, хто відвідує Варадеро, має унікальну можливість любуватися надзвичайно гарними місцевими краєвидами. Для всіх любителів дайвінгу тут знаходиться близько 20 спеціалізованих дайвінг-центрів. Також Варадеро пропонує всім туристам світовий рівень обслуговування в готелях, яких тут дуже багато.

Гавана - одне з найпрекрасніших міст Західної півкулі. Вважається, що місто було засноване в 1515 році іспанським завойовником Дієго Веласкесом. Його спокійні пляжі на північному узбережжі Хібакоа, Ель-Пеньон-дель-Фрайле і Пуерто-Ескондідо, Арройо-Бермехо на північному сході і Ель-Саладо на північному заході стали основою туристичного розвитку. Відпочинок в Гавані - це прекрасні райони, де любителям екологічного туризму відкриваються захоплюючі пейзажі ,звичайно, це два головних символу Гавани - флюгер Хіраділья і маяк фортеці Ель-Морро.

Гавана розташована ближче до північно-західної частини Куби. Гаванські пляжі знаходяться на значній відстані від міста (близько 25 км) і носять назву «Блакитне кільце», завдяки своїй прекрасній прозорій воді. У Гавані розташовані 4 центри підводного плавання, на території яких можна побачити затонулі кораблі, колонії коралів, екзотичних риб. Всього в 30 хвилинах їзди від центру міста, в містечку Марина Хемінгуей проводяться щорічні змагання з ловлі риби-меч.

Стара Гавана - це район вузеньких вуличок, транспорт по яких може рухатися тільки в одному напрямку. Основну масу складають невисокі двоповерхові будиночки в іспанському стилі. Над кварталами піднімається будинок Національного Капітолію, колишнього парламенту Куби. Символ міста - Хіральділья, являє собою невелику башточку з дзвоном, що підноситься на одному з бастіонів. На куполі обертається флюгер, виконаний у вигляді жіночої фігурки, яка тримає в руках прапор. Палац Ла Реаль Фуерза є найдавнішою фортецею, яка збереглася на острові. При будівництві були залучені досягнення епохи Ренесансу.

Клімат Куби помірно-тропічний. Максимальна температура - 35 ° С буває в серпні, а в січні температура може досягати 19 ° С. Температура води біля північного узбережжя коливається від 24 ° С взимку до 28 ° С влітку, біля південного узбережжя - від 26 ° С взимку до 28 ° С влітку. Поділ на сухий і дощовий сезон досить умовний. Тропічний сухий сезон триває з листопада по квітень, а дощовий - з травня по жовтень. Основні незручності виникають восени в так званий сезон ураганів, що триває з жовтня по листопад. Але при цьому урагани на Кубі нерегулярні, і рідко проходять два роки поспіль по одній і тій же території і в один і той же час. Так що ймовірність гарної погоди восени також дуже висока, а шанс потрапити в зону дії урагану досить малий.

У різні історичні епохи Гавана змінювалася, набуваючи нових рис, поєднуючи в собі нові квартали і старі вузькі вулички і грандіозні будівлі, що не зазнали змін з часів іспанських колоністів. За свою видатну архітектуру місто Гавана був визнаний ЮНЕСКО Всесвітнім надбанням людства.

Релігія. Жителі Куби дуже релігійні, і переважна кількість кубинців - католики. Незважаючи на те, що в країні соціалізм, багато членів політичної партії відвідують церкву. Католицьких церков в республіці багато. Так само у деяких кубинців релігія сантерія - змішання католицизму і культів народу йоруба, що проживає на території Нігерії і Беніну.

 

 Час відстає від українського на 5:00 взимку, влітку на 6 годин.

Кухня. Головними стравами кубинської кухні є рис з чорною квасолею, свинина, курчата, овочеві салати. Неодмінно варто спробувати блюдо "креольське ахіко", яке готується з свинини і різноманітних овочів. "Острів свободи" славитися стравами з лангустів, їх пропонують скрізь і практично завжди за однією ціною - 10 $. З екзотичних страв особливо запам'ятовуються м'ясо і яйця черепахи, а також м'ясо крокодила. На Кубі не популярні страви з риби, креветок і омарів, найкраще такі страви замовляти в невеликих спеціалізованих ресторанчиках.

Покупки. Покупки можна зробити в магазинчиках при готелі, лавочках на пляжі, курортних містечках, а також в торгових центрах. Час роботи більшості магазинів: з понеділка по суботу з 9.00 до 18.00, у неділю - з 9.00 до 12.00.

Що привезти з Куби? Найпопулярнішими товарами, природно, є ром і сигари. Популярні також вироби народних промислів, виготовлені з бамбука, раковин, насіння, листя банана і інших рослинних матеріалів, і чорні корали з кубинських рифів, з покупкою останніх варто бути обережними, оскільки чорні корали, також як і черепаховий панцир перебувають під охороною держави, і при вивезенні товарів можуть виникнути проблеми на кордоні. В якості сувенірів можна також купити невеликі картини маслом з морськими видами.