Мальдіви

 

Відпочинок на Мальдівах

 

Мальдівські острови, розкидані, як рідкісної краси перлини, поперек екватора в самому центрі Індійського океану, являють собою картину тропічного раю. В країні 1196 островів, і кожен турист зможе тут відчути себе Робінзоном Крузо, адже з цих островів тільки 201 заселений , а 83 - перетворені на острови - курорти.

Ви не повірите, але пісок там дійсно білосніжний, океан - кольору іранської бірюзи, а риби, що снують між коралами, - всіх кольорів веселки. Очі відмовляються вірити такій різнобарвності і різноманіттю фауни і флори, існуючій в природі. Гуляючи по теплому піску безлюдного пляжу, спостерігаючи немислимі за своєю красою екваторіальні заходи сонця, полюючи з підводною рушницею за екзотичними рибами всіх відтінків і форм, відчуваєш себе справжнім Робінзоном.

Географічне положення

Мальдівська республіка розташована в екваторіальних водах Індійського океану приблизно в 700 км на північний захід від Шрі-Ланки. Ланцюг з 20 атолів, що складаються з 1192 коралових острівців. Найвища точка архіпелагу - на південному атолі Адду (Сієну) - 2,4 м. Загальна площа - 90 тис. км ², територія суші - 298 км ². Столиця Мале - єдине місто і порт архіпелагу - розташована на однойменному атолі.

Клімат

Клімат тропічний, жаркий і вологий. Середня температура 29-32 °. Існує 2 мусонних періоди: північно-східний мусон триває з грудня по березень (в цей час випадає найменша кількість опадів) і більш вологий південно-західний мусон - з квітня по жовтень. У цей час, особливо в червні-липні, дощі найбільш ймовірні й більш тривалі. Купатися і загоряти на Мальдівах можна цілий рік.

Для дайверів «несезонними» є травень-червень, так як в цей час у воді не дуже хороша видимість через розмноження планктону.

Державний устрій

Мальдіви - президентська республіка. Глава держави і уряду - президент. Законодавчу владу здійснює однопалатний парламент - меджліс. Меджліс складається з 50 членів, 42 з яких (по 2 людини від кожного адміністративного атолу) вибираються прямим і таємним голосуванням, а 8 призначаються президентом.

Населення

Мальдівци - змішана раса (основні етнічні типи - індійці, сингали, араби, східно-африканські народності і малайзійці). Населення - близько 395 тис. чоловік, третина проживає в столиці м. Мале.

Мова

Мальдіви - це 1190 островів, об'єднаних в 26 атолів: 200 з них заселені і близько 100 островів є туристичними курортами. Тут говорять мовою діверхі, яка належить до індо-іранської мовної сім'ї. Діверхі використовується як державна мова. Багато іноземних слів прийшли з арабської, англійської мов та хінді. У Мале і на курортах широко використовується англійська. Поза туристичної зони порозумітися англійською мовою важко.

Релігія

Основною релігією Мальдівських островів є іслам, прийнятий в 1153 р. н.е. Поважаючи мусульманські традиції, гості країни, при відвідуванні місцевих островів і столиці Мале, повинні вдягати більш закритий одяг. На Мальдівах строго заборонені нудизм і topless, рекомендується звичайний пляжний одяг.

Кухня

Меню більшості курортів на Мальдівах включає як місцеву азіатську кухню, так і європейську. Місцева кухня зазвичай включає рис, рибне карі, приготоване з додаванням кокосового молока. Пікантність страв додають лайм, чилі і маленька цибуля. Дуже популярний місцевий хліб roshi, який зазвичай їдять разом з mashuni - рибними коктейлем, приправленим кокосом, цибулею, чилі і лаймом. Закінчити обід можна suji або raa - дуже смачними місцевими напоями.

Гроші

Грошова одиниця Мальдів - мальдівська руфія (Rf). В одній руфії 100 ларі. 1 USD = 12,75 Rf, 1 Euro = 17 Rf.

Долари приймаються повсюдно, немає необхідності міняти їх на руфії, оскільки навіть у сувенірних крамничках на місцевих островах покупки можна оплатити доларами. Євро приймаються тільки на курортах, а також у деяких сувенірних крамницях. Курс обміну скрізь практично однаковий, трохи більш вигідний у Мале, ніж в готелях.