Шрі ланка

 

Відпочинок у Шрі-Ланці

 

Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка(раніше  Цейлон). Країна стала республікою і отримала цю назву в 1972 р. — до старої назви острова Ланка була додана приставка «Шрі», що значить «блискучий».

Шрі-Ланка– острівна країна, площею 65610 кв. км., розташована в Індийському океані, поруч південного побережжя Індії, від якого його відділяють Манарська затока і Полкска протока. Більша частина территорії острову – рівнина, тільки в центральній частині знаходиться – Центральний гірський масив. В долинах острову вирощують знаменитий на весь світ  Цейлонський чай. Острів багатий своїми ріками з чаруючими водоспадами і кілометрами пісчаних пляжів. Сама висока точка острова - гора Підуруталагала (2524 м.).

Візана Шри –Ланку оформлюєтся по прильоту. Вартість - 25 USD на 1 особу, для дітей до 12 років - безкоштовно.

Документи, необхідні для оформлення візи по прильоту:
• оригінал закордонного паспорта, СРОК ДІЇ якого 6 МІСЯЦІВ З ДАТИ ПРИБУТТЯ В ШРІ-ЛАНКУ
• підтверджений авіаквиток (туда і назад) в Шрі-Ланку.

Всі хто в’іжджають на територію Шрі-Ланки з туристичною ціллю повинні мати при собі зворотні квитки і підтвердження броні готелю, або грошові кошти на період перебування на Шрі-Ланці.

Столиця:Фактично столицею являється Коломбо (тут розташовані резиденція уряду і основні установи країни), офіційною ж рахується Шрі-Джая-Варденапура (Джаяварденапура-Котте), де розташовані законодавчі органи країни і ряд адміністративних організацій.

Час:Час зимою випереджає український на 3,5 години, літом на 2,5 години.

Населення:20 мільйонів чоловік (по даних 2008 р.), з яких 74% — сингальці, 18,1% — таміли, 7,1% — маври, 0,8% — малайці, бюргери (нащадки голандських колоністів) і інші.

Мова:сингальська - державна, також розповсюджена тамільська мова, практично всі жителі розуміють та говорять по-англійськи.

Релігія:буддисти — 69,3%, індуїсти — 15,5%, християни — 7,6%, мусульмани — 7,5%, інші віросповідання — 0,1%.

 

Клімат:острів розташований в тропічному поясі і захищений потужним гірським масивом від північний  вітрів. Клімат тут жаркий, середньорічна температура повітря в більшості районів від +25 до +30 градусів С, за виключенням гірських областей, де вона зимою опускається до +10. Найкращий час для купання на морських курортах південно-західного побережжя Шрі-Ланки триває з жовтня по квітень. Сезон західних мусонів - з травня по липень, в листопаді - грудні можливі невеликі дощі. Температура води в середньому 26 градусів С. Погодніми і кліматичними особливостями Шрі-Ланка створює ідеальні умови для відпочинку цілий рік. Це ідеальне місце, для тих, хто любить тепло, але не переносить палючу жару. Найкращий час для пляжного відпочинку та купання в океані на південно-західному побережжі острова являеться період с жовтня по квітень, а на північно-східному – з березня по листопад.

Валюта:офіційна грошова одиниця -  ланкійська рупія. 1 ланкійська рупія = 100 центам. До цього острівною валютою була індійська рупія. Ланкійська валюта звичайно не являється однією з ключових валют світу. Однак це конвертуєма, досить стійка по відношенню до долару США валюта.

Обмін валюти:Радимо обмінювати гроші в аеропорту Коломбо (кращий курс). Чек, отриманий при офіційному обміні валюти, потрібно зберігати до закінчення поїздки. В цьому випадку при вильоті з Коломбо у вас є можливість обміняти невитрачені гроші в банку аеропорту по курсу покупки. Також можна міняти гроші в будь-якому готелі або банку (меньш вигідний курс). Години роботи банків з 09:00 до 15:00 (тільки в будні дні).

Політика:виконавчу владу представляє президент, який являється главою держави. Парламент також формується в результаті виборів.

Туризм:екскурсійні тури вигідно відрізняють Шрі-Ланку від інших напрямків наявністю великої кількості добре зберігшись культурних цінностей. Розумна тривалість поїздок в поєднанні з екскурсіями дозволяє комфортно пересуватись по Шрі-Ланці не вдаючись  до нічних переїздів.

Головною особливістю являється унікальне поєднання пляжного відпочинку, дикої природи і багатого культурної спадщини, якими володіє Шрі-Ланка. Найбільшою популярністю користуються тури в Шрі-Ланку, які включають відпочинок на березі Індійського океану і екскурсії вглиб країни. Також великою популярністю починають користуватись комбіновані тури Шрі-Ланки, як правило це екскурсійна програма, + пляжний відпочинок на Мальдівських островах. Більшість екскурсій здійснюються на комфортабельних кондиціонованих мікроавтобусах. Всі наші екскурсійні тури супроводжуються ліцензовані ланкійські гіди.

Тури на острів Шрі-Ланка дозволяють доторкнутися до великої силі дикої природи, яка не зазнала на собі згубний вплив сучасного людства, побувати на безкрайніх плантаціях, де вирощують і збирають знаменитий на весь світ Цейлонський чай, а також на свої очі побачити світ екзотичних тварин, які мешкають на цьому острові.

Шрі - Ланка - це місце, де панує вічне літо, царство тропіків, білосніжних пляжів, неповторні водоспади, ріки й ліси, пагорби і долини, романтика і екзотика. У Вас є унікальна можливість чудово провести свою довгоочікувану відпустку далеко від галасливих сучасних міст, адже на території країни немає шкідливих виробництв, а тутешні національні парки зберегли її унікальну природу. Для повного відпочинку тут є все, що побажаєте: могутній океан, найчистіше повітря, затишні комфортабельні готелі з полями для гольфу, кортами для тенісу і басейнами. Дивовижна самобутня культура та архітектура острова справлять на Вас масу вражень. А численні свята та фестивалі Шрі -Ланки порадують навіть найвибагливішого гостя . Традиційні спеції, делікатеси з морепродуктів, ароматний цейлонський чай, самі екзотичні страви, солодкий кокосовий лікер - не залишать байдужими навіть найзавзятіших гурманів. Обравши  тури в Шрі-Ланка, Ви забудете всі свої проблемми, відчуєте запах тропічних квітів, будете насолоджуватись красою океану і поринетесь в таємниці древньої цивілізації... Гостинна  Шрі-Ланка чекає саме Вас!

Митні правила: ввезення і вивіз ввезеної раніше іноземної валюти, крім індійської і пакистанської , не обмежений ( обов'язкова декларація сум понад $ 10 тис.). Індійська і пакистанська валюта до ввезення заборонені. Ввезення і вивіз національної валюти обмежений сумою в 250 рупій. Дорогі предмети і речі також декларуються для подальшого вивозу.

Дозволено безмитне ввезення до 200 сигарет або 50 сигар або 12 унцій тютюну , до 2 пляшок ( 0,75 л . ) вина і до 1,5 л . міцних спиртних напоїв , до 250 мл . туалетної води і до 60 гр. парфумів. При в'їзді сім'ї дозволено безмитне ввезення товарів з розрахунку тільки на 2 -х членів сім'ї.

Заборонено ввезення наркотиків, вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин, холодної зброї, рослин, плодів, м'яса птиці, медпрепаратів(за винятком призначених для особистого використання - на такі ліки повинен бути оформлений рецепт ), матеріалів порнографічного або пропагандистського характеру, друкованій або відеопродукції атеїстичної спрямованості, а також товарів комерційного призначення (виняток становлять торгові зразки ) .

Заборонено вивезення без спеціального дозволу предметів, що представляють історичну або культурну цінність, антикварних масок, манускриптів, книг, виробів зі слонової кістки, колекцій монет і марок, тварин, рослин, коралів, необроблених дорогоцінних і напівкоштовних каменів, а також чаю в кількості більше 2 кг .