Відпочинок в Туреччині, тури в Туреччину, Туреччина зі Львова, Турція відпочинок, гарячі путівки в Турцію, Анталія зі Львова

Відпочинок в Туреччині, тури в Туреччину

телефонуйте для консультації   

Відпочинок у Туреччині

Відпочинок у Туреччині завжди яскравий і незабутній через дивне поєднання східного колориту і західного сервісу. Турецьке узбережжя - одне з найпопулярніших місць відпочинку серед туристів усього світу. Секрет такої популярності дуже простий: великий вибір готелів, широкий спектр цін і сприятливий клімат роблять відпочинок в Туреччині можливим практично цілий рік. Туреччина подарує Вам можливість відчути горезвісний « ритм життя» - ритм античної історії та загадкового Сходу, тисячолітніх традицій гостинності та останніх новинок туристичної індустрії та відпочинку.

Середземноморське узбережжя Туреччини місцеві жителі називають Білим морем, а туристи воліють називати ці місця Бірюзовим берегом - за красу води і виключно мальовниче узбережжя, багате бухтами і затоками. Туристична інфраструктура Туреччини від Бодрума до Аланії дуже сучасна і розрахована на різні категорії туристів від VIP до студентів, включаючи сімейний пляжний відпочинок.

Тури в Туреччину

Туреччина розташована в східній півкулі. Її площа (включаючи внутрішні водойми ) складає 779 452 кв. км. Частина території Туреччини - 97 % - розташована в Азії і 3 % - у Європі. Азіатська частина називається малою Азією, Анатолією, Європейська - Східної Фракією, або Румелією.

У Стамбулі проходить кордон між Європою та Азією. Міст через Босфор і символічно, і, що називається, матеріально з'єднує дві частини світу. У південній частині Босфору і бухти Золотого Рогу ( Мармурове море) розташований один з найкрасивіших міст світу і найбільше місто Туреччини - Стамбул (колишній Константинополь).

Велика частина Туреччини омивається морями: Чорним - на півночі, Мармуровим і Егейським на заході, Середземним - на півдні. Північне узбережжя Туреччини омивається двома морями - Чорним і Мармуровим, південне - Середземним, західне - Егейським. Загальна довжина сухопутних кордонів - 2578 км, морських - 8333 км.

Клімат у Туреччині

На всьому узбережжі Туреччини переважає середземноморський і субтропічний клімат з жарким сухим літом, дощовою зимою і м'якими міжсезоннями. Влітку стовпчик термометра на південному узбережжі піднімається до 45° C і навіть вночі не опускається нижче 30° C. А ось восени, в так званий оксамитовий сезон, погода в Туреччині сильно залежить від регіону. На західному узбережжі холоднішає раніше. Так що в Мармаріс і Бодрум останні рейси туроператорів відлітають в першій декаді жовтня. А ось частина південного узбережжя захищена від вітрів горами, і там купальний сезон триває майже до кінця жовтня.

Державний устрій

Турецька Республіка була проголошена 29 жовтня 1923. Вона утворилася з основних держав колишньої Османської імперії в результаті національно-визвольної боротьби народу під керівництвом генерала Мустафи Кемаля проти Греції, Англії, Франції та Італії і після скасування султанського правління. У 1924 році почалися корінні перетворення, щоб перетворити Туреччину на європейську країну. Іслам перестав бути державною релігією, релігія була відокремлена від держави.

У Туреччині введені європейська правова система, одношлюбність, григоріанський календар. Неділю було оголошено вихідним днем. Всі громадяни повинні  мати прізвище. Ввели латинська абетка .

Новою столицею держави стало головне місто Анатолії - Анкара.

Населення у Туреччині

В момент утворення Турецької республіки чисельність її населення була визначена в 12'532 тис. чоловік. Усього в країні проведено 12 переписів. З 1927 року населення Туреччини виросло в 4,4 рази, причому тільки з 1950 по 1985 роки - в 2,5 рази. Швидке зростання населення, яке перевищило у 2005 році 73 млн., залишається важливою проблемою країни.

Розподіл жителів по території Туреччини вкрай нерівномірне. Близько 64% проживає в містах. Найбільш густо заселені узбережжя Мармурового і Чорного морів, а також райони, прилеглі до Егейського моря. Найбільш населене місто - Стамбул.

Основне населення країни - турки. У країні проживає більше 25 національних меньшин - араби, греки (близько 2 тис.), черкеси, вірмени (близько 45 тис.), євреї, грузини, лази і т. д. На південному сході країни живуть курди, корінні жителі Анатолії, їх близько 10 млн. чоловік. Уздовж сирійського кордону проживає близько мільйона арабів, в мулі Мардін - 20 тисяч сирійсько- православних християн, що говорять арамейською мовою.

Меньше половини населення країни зайняті в сільському господарстві, 35 % - у сфері послуг, близько 15 % - промисловості.

Мова

У сучасній Туреччині арабський алфавіт використовується тільки для арабської мови в мечетях, школах Корану, на предметах культу і сувенірах. Писати по- турецьки арабськими літерами заборонено законом.

Турецькою мовою в світі говорять близько 150 млн. чоловік. В курортних зонах досить добре поширена німецька мова, дещо гірше англійська(серед туристичного персоналу курортів Егейського моря).

Турецька Кухня

Оливкова олія, йогурт і лимонний сік, які щедро додають практично в будь-яку страву - складають основу місцевої кухні. Особливу гордість турецьких кухарів складають м'ясні страви, велика частина яких готується на відкритому вогні. І, звичайно ж, приїхавши до Туреччини, не можна не зкуштувати традиційних східних солодощів: шербет, пахлава, рахат-лукум. 

Гроші

Грошова одиниця Туреччини - турецька ліра. Обмінний курс нестабільний, гроші краще ввозити в американських доларах або в євро, вони приймаються майже скрізь, має сенс обміняти невелику суму, тому багато чого в Туреччині коштує менше долара (проїзд на автобусі, банка пива).